Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.18mm; black; 180%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA-2705-19X20
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA-2705-19X20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.18mm; black; 180%
| Operating temperature | 0...90°C |
| Colour | black |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 180µm |
| Dielectric strength | 40kV/mm |
| Tape application | bundling, wires protection against demage, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 1.8N/cm |
| Elongation at rupture | 180% |
| Tensile strength | 35N/cm |