Tape: electrical insulating; W: 50mm; L: 33m; Thk: 0.25mm; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA-2708-50/33BK
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: TAŚMA 2708 50MM/33M CZARNA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 50mm; L: 33m; Thk: 0.25mm; black
| Operating temperature | ≤ 70°C |
| Colour | black |
| Width | 50mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 250µm |
| Dielectric strength | 40kV/mm |
| Tape application | bundling, electrical insulation, wires protection against demage |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 1.5N/cm |
| Elongation at rupture | 200% |
| Tensile strength | 44N/cm |