Tape: insulation; W: 19mm; L: 33m; D: 0.09mm; black; PVC film; 150%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SCAPA 2759-1
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA 2759
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: insulation; W: 19mm; L: 33m; D: 0.09mm; black; PVC film; 150%
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Width | 19mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 90µm |
| Tape application | bundling |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | PVC film |
| Tape features | do not contain heavy metals, flexible, self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 1.4N/cm |
| Elongation at rupture | 150% |
| Tensile strength | 17N/cm |