Tape: duct; W: 50mm; L: 50m; D: 0.2mm; silver; rubber; 0÷60°C; 5N/cm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA-3160-50S
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA-3160-50S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: duct; W: 50mm; L: 50m; D: 0.2mm; silver; rubber; 0÷60°C; 5N/cm
| Operating temperature | 0...60°C |
| Colour | silver |
| Resistance to | water |
| Version | one-sided adhesive |
| Width | 50mm |
| Length | 50m |
| Tape application | bonding, general purpose, masking, protection, sealing, repairs |
| Type of tape | duct |
| Tape material | PE laminated cloth |
| Kind of adhesive | rubber |
| Adhesion to steel | 5N/cm |
| Tensile strength | 35N/cm |