Tape: fixing; W: 40mm; L: 25m; Thk: 3mm; single sided; acrylic; white
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA 3594 3MM/40MM/25M
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA 3594 3MM/40MM/25M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 40mm; L: 25m; Thk: 3mm; single sided; acrylic; white
| Operating temperature | -30...70°C |
| Colour | white |
| Resistance to | abrasion, corrosion, diluted acids, fire, moisture |
| Version | single sided |
| Width | 40mm |
| Length | 25m |
| Thickness | 3mm |
| Tape application | cushioning, filling, sealing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | PVC foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Elongation at rupture | 200% |