Tape: fixing; W: 9mm; L: 25m; D: 0.27mm; black; rubber; 25%; 105°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SCAPA 5620
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA 5620
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 9mm; L: 25m; D: 0.27mm; black; rubber; 25%; 105°C
| Colour | black |
| Width | 9mm |
| Length | 25m |
| Thickness | 270µm |
| Tape application | bundling, wires protection against demage |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | polyester-cellulose fiber |
| Conform to the norm | 2000/53/EC (ELV) |
| Max ambient temperature | 105°C |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | do not contain heavy metals, does not contain halogens, excellent damping properties on squeaking noise, self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 3N/cm |
| Elongation at rupture | 25% |
| Tensile strength | 43N/cm |