Module: regulator; temperature; SPDT; panel; 250VAC/8A; -99,9÷999
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCL210L-E1010
Tootja: ESSECI
Tootja tootekood: SCL210L-E1010
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPDT; panel; 250VAC/8A; -99,9÷999
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 71x29mm |
| Body dimensions | 75x33x63mm |
| Kind of display used | LED |
| Additional functions | password protecion possible, LED and sound operation status indication |
| Kind of input 1 | PTC |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| The programming method | rubber keypad |
| Input 1 properties | PTC |
| Display height 1 | 14mm |
| Regulation for output 1 | ON-OFF with hysteresis |
| Display colour | red |