Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.178mm; black; 250%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCOTCH SUPER 33+
Tootja: 3M
Tootja tootekood: SCOTCH SUPER 33+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.178mm; black; 250%
| Operating temperature | -18...105°C |
| Colour | black |
| Flammability rating | UL510 |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 180µm |
| Dielectric strength | 45kV/mm |
| Tape application | bundling, wires protection against demage, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Min. insulation resistance | 1TΩ |
| Kind of adhesive | rubber |
| Adhesion to steel | 3N/cm |
| Elongation at rupture | 250% |