Relay: electromagnetic; 4PST-NO; Ucoil: 12VDC; 40A; Series: SCP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCP40-S-424DMF
Tootja: SANYOU
Tootja tootekood: SCP40-S-424DMF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; 4PST-NO; Ucoil: 12VDC; 40A; Series: SCP40
| Mounting | PCB |
| Contact material | AgNi |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 440V AC |
| Coil resistance | 30Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | 4PST-NO |
| Contact resistance | 10mΩ |
| Contact current max. | 40A |
| Type of relay | electromagnetic |