Driver; LED controller; 5÷60mA; Channels: 16; 4.5÷5.5V; SOP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCT2026CSOG
Tootja: STARCHIPS TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SCT2026CSOG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; LED controller; 5÷60mA; Channels: 16; 4.5÷5.5V; SOP24
| Output current | 5...60mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOP24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...5.5V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 16 |
| Kind of integrated circuit | LED driver |
| Impulse rise time | 20ns |
| Pulse fall time | 20ns |