Driver; LED controller; 0.12A; 1÷17V; Channels: 8; SOP16
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SCT2168CSOG(B)
Tootja: STARCHIPS TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SCT2168CSOG(B)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; LED controller; 0.12A; 1÷17V; Channels: 8; SOP16
| Output current | 120mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 3...5.5V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 8 |
| Output voltage | 1...17V |
| Kind of integrated circuit | octal, LED driver |