Converter: DC/DC; 5.6W; Uin:36÷72V; 12VDC; Iout:470mA; DIP; 15g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCW05C-12
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 5.6W; Uin:36÷72V; 12VDC; Iout:470mA; DIP; 15g
| Output current | 470mA |
| Case | DIP |
| Power | 5.6W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | SCW05 |
| Body dimensions | 31.8x20.3x12.2mm |
| Weight | 15g |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 36...72V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 50kHz |