DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 200 W, 5 V, 40 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD-200C-5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: SD-200C-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 200 W, 5 V, 40 A
| Output current | 40A |
| Mounting | for building in |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 215x115x50mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 2kV |
| Efficiency | 81% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of case | 912H |