Fuse: PTC polymer; 500mA; Case: 1812
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SD050-16
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SD050-16
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 500mA; Case: 1812
| Case | 1812 |
| Power | 800mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 500mA |
| Max. voltage | 16V |
| Max resistance | 1Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 1A |
| Min. resistance | 150mΩ |