Diode: Schottky switching; SMD; 50V; 15mA; 1ns; Ufmax: 0.95V; 400mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD101BW
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SD101BW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SMD; 50V; 15mA; 1ns; Ufmax: 0.95V; 400mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 15mA |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Power dissipation | 400mW |
| Reverse recovery time | 1ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Capacitance | 2.1pF |