Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD101BWS-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: SD101BWS-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 15mA |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Reverse recovery time | 1ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 200nA |
| Capacitance | 2.1pF |