Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD103AW-E3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SD103AW-E3-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 0.35A |
| Max. forward voltage | 600mV |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 10ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 5µA |
| Quantity in package | 3000 |