Diode: Schottky switching; SMD; 30V; 0.1A; SOD323; Ufmax: 0.8V
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SD103BWSATR-SMC
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SD103BWSATR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SMD; 30V; 0.1A; SOD323; Ufmax: 0.8V
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 750mA |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 10µA |