Diode: Schottky rectifying; SMD; 20V; 0.35A; 10ns; SOD123F; 400mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD103CW
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SD103CW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 20V; 0.35A; 10ns; SOD123F; 400mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 0.35A |
| Max. forward voltage | 600mV |
| Power dissipation | 400mW |
| Reverse recovery time | 10ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Capacitance | 50pF |