Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SD1050S
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: SD1050S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 2µA |