Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 63VDC; Ø16x35mm; Pitch: 7.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD1J228M1635MBB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD1J228M1635MBB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 63VDC; Ø16x35mm; Pitch: 7.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 63V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 35mm |
| Body dimensions | Ø16x35mm |
| Diameter | 16mm |
| Capacitance | 2.2mF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |