Tootekood: SD1V338M1635MBB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD1V338M1635MBB
  • Type of capacitor
  • Service life
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 3300uF; 35VDC; Ø16x35mm; Pitch: 7.5mm
Mounting THT
Operating voltage 35V DC
Operating temperature -25...85°C, -40...85°C
Tolerance ±20%
Terminal pitch 7.5mm
Height 35mm
Body dimensions Ø16x35mm
Diameter 16mm
Capacitance 3.3mF
Type of capacitor electrolytic
Service life 2000h
Capacitor height tolerance 2mm