Fuse: PTC polymer; 2A; Case: 1812
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SD200-08
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SD200-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 2A; Case: 1812
| Case | 1812 |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 2A |
| Max. voltage | 8V |
| Max resistance | 70mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 3.5A |
| Min. resistance | 20mΩ |