Logger: temperature; LCD 60x50mm; -50÷1300°C; Channels: 3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD200
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: SD200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logger: temperature; LCD 60x50mm; -50÷1300°C; Channels: 3
| Number of channels | 3 |
| Interface | RS232 |
| Body dimensions | 132x80x32mm |
| Temperature measuring range | -50...1300°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic temperature compensation, date and time setting possibility, low battery indicator |
| Standard equipment | 2GB SD memory card, power supply, test probes |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | temperature |
| Weight with battery | 199g |