Scales; Scale load capacity max: 200kg; storage; 5÷40°C; 360h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD200L
Tootja: OHAUS
Tootja tootekood: SD200L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Scales; Scale load capacity max: 200kg; storage; 5÷40°C; 360h
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | 5...40°C |
| Kind of display used | LCD |
| Max. environment humidity | 80% |
| Measuring unit | kg, lb |
| Standard equipment | mounting holder, power supply |
| Battery life | ~360h |
| Scale load capacity max. | 200kg |
| Features of warehouse equipment | automatic power-off, external digital calibration, Overload warning, reset function |
| Scale pan dimension | 520x400mm |
| Legalization certificate | no |
| Kind of scales | storage, electronic |
| Readout graduation | 100g |