Fuse: PTC polymer; 2.6A; Case: 1812
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SD260-06
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SD260-06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 2.6A; Case: 1812
| Case | 1812 |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 2.6A |
| Max. voltage | 6V |
| Max resistance | 47mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 5A |
| Min. resistance | 15mΩ |