Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 100VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SD2A476M1012MBB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2A476M1012MBB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 100VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 100V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 12.5mm |
| Body dimensions | Ø10x12.5mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 47µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |