Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 250VDC; Ø12x25mm; Pitch: 5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SD2E476M12025BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2E476M12025BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 250VDC; Ø12x25mm; Pitch: 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 25mm |
| Body dimensions | Ø12x25mm |
| Diameter | 12mm |
| Capacitance | 47µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |