Tootekood: SD2E476M12025BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2E476M12025BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 250VDC; Ø12x25mm; Pitch: 5mm
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±20%
Terminal pitch 5mm
Height 25mm
Body dimensions Ø12x25mm
Diameter 12mm
Capacitance 47µF
Type of capacitor electrolytic
Capacitor height tolerance 2mm