Tootekood: SD2G107M18040BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2G107M18040BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 400VDC; Ø18x40mm; Pitch: 7.5mm
Mounting THT
Operating voltage 400V DC
Operating temperature -25...85°C
Tolerance ±20%
Terminal pitch 7.5mm
Height 40mm
Body dimensions Ø18x40mm
Diameter 18mm
Capacitance 100µF
Type of capacitor electrolytic
Capacitor height tolerance 2mm