Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 400VDC; Ø18x40mm; Pitch: 7.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD2G107M18040BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2G107M18040BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 400VDC; Ø18x40mm; Pitch: 7.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V DC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 40mm |
| Body dimensions | Ø18x40mm |
| Diameter | 18mm |
| Capacitance | 100µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |