Tootekood: SD2G336M16025BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2G336M16025BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Mounting THT
Operating voltage 400V DC
Operating temperature -25...85°C
Tolerance ±20%
Terminal pitch 7.5mm
Height 25mm
Body dimensions Ø16x25mm
Diameter 16mm
Capacitance 33µF
Type of capacitor electrolytic
Capacitor height tolerance 2mm