Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD2G336M16025BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2G336M16025BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V DC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 25mm |
| Body dimensions | Ø16x25mm |
| Diameter | 16mm |
| Capacitance | 33µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |