Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 500VDC; Ø10x16mm; ±20%; 2000h
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SD2H475M10016PA
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2H475M10016PA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 500VDC; Ø10x16mm; ±20%; 2000h
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 500V DC |
| Operating temperature | ≤ 85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 16mm |
| Body dimensions | Ø10x16mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 4.7µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 2000h |