Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 450VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SD2W475M1012MBB101
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SD2W475M1012MBB101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 450VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 450V DC |
| Operating temperature | -25...85°C, -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 12.5mm |
| Body dimensions | Ø10x12.5mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 4.7µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 2000h |
| Capacitor height tolerance | 2mm |