Diode: rectifying; THT; 800V; 45A; tube; Ifsm: 380A; TO247AD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD4508AD
Tootja: SIRECTIFIER
Tootja tootekood: SD4508AD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 800V; 45A; tube; Ifsm: 380A; TO247AD
| Mounting | THT |
| Case | TO247AD |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 380A |
| Load current | 45A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |