Diode: rectifying; THT; 1.6kV; 45A; Package: tube; TO247AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD4516
Tootja: SIRECTIFIER
Tootja tootekood: SD4516
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 1.6kV; 45A; Package: tube; TO247AC
| Mounting | THT |
| Case | TO247AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 475A |
| Load current | 45A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Type of diode | rectifying |