Inductor: wire; SMD; 52uH; Ioper: 990mA; 226mΩ; ±30%; Isat: 580mA
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
SD6030-520-R
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: SD6030-520-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 52uH; Ioper: 990mA; 226mΩ; ±30%; Isat: 580mA
| Mounting | SMD |
| Resistance | 226mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±30% |
| Operating current | 990mA |
| Body dimensions | 6x6x3mm |
| Inductance | 52µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 580mA |