Logger: pressure, temperature and humidity; LCD 60x50mm; 0÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD700
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: SD700
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logger: pressure, temperature and humidity; LCD 60x50mm; 0÷50°C
| Interface | RS232 |
| Body dimensions | 132x80x32mm |
| Temperature measuring range | 0...50°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | date and time setting possibility, low battery indicator, simultaneously displays 3 measurements, simultaneously measures humidity, temperature and barometric pressure |
| Standard equipment | 2GB SD memory card, power supply |
| Measuring resolution | 0,1hPa |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | humidity, pressure, temperature |
| Weight with battery | 282g |