Logger: carbon dioxide, temperature and humidity; LCD 60x50mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SD800
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: SD800
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logger: carbon dioxide, temperature and humidity; LCD 60x50mm
| Interface | RS232 |
| Body dimensions | 132x80x32mm |
| Temperature measuring range | 0...50°C |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | mains power supply |
| Measuring range | 0...4000ppm |
| Measuring instrument features | automatic temperature compensation, low battery indicator |
| Standard equipment | 2GB SD memory card, mounting holder, power supply |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | humidity, temperature, CO<sub>2</sub> |
| Weight with battery | 240g |