Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDA01H1SBD
Tootja: C&K
Tootja tootekood: SDA01H1SBD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | raised actuator |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 2 |
| Row pitch | 6.1mm |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 7.49x4.65x4.52mm |
| Overall length | 4.52mm |
| Electrical life | 1000cycles |
| Poles number | 1 |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |