Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 8; ON-OFF; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDA08H0SB
Tootja: C&K
Tootja tootekood: SDA08H0SB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 8; ON-OFF; 0.025A/24VDC; Pos: 2
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Kind of package | tube |
| Contact plating | gold-plated, nickel plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | brass |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 7.49x4.45x22.26mm |
| Mechanical durability | 1000cycles |
| Quantity in package | 20 |
| Electrical life | 1000cycles |
| Poles number | 8 |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |