Module: diode; common anode,double; 1.8kV; If: 100A; 21MM; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDA100N18B-SIR
Tootja: SIRECTIFIER
Tootja tootekood: SDA100N18B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; common anode,double; 1.8kV; If: 100A; 21MM; screw
| Case | 21MM |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 1.8kV |
| Max. load current | 180A |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 1.54kA |
| Load current | 100A |
| Max. forward voltage | 1.5V |