Module: diode; common anode,double; 1.4kV; If: 60A; 21MM; Ifsm: 1kA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDA60N14B-SIR
Tootja: SIRECTIFIER
Tootja tootekood: SDA60N14B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; common anode,double; 1.4kV; If: 60A; 21MM; Ifsm: 1kA
| Case | 21MM |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. load current | 100A |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 1kA |
| Load current | 60A |
| Max. forward voltage | 1.5V |