Enclosure: junction box; X: 150mm; Y: 190mm; Z: 125mm; polystyrene
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDB 03 PS
Tootja: OBO BETTERMANN
Tootja tootekood: SDB 03 PS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: junction box; X: 150mm; Y: 190mm; Z: 125mm; polystyrene
| Mounting | for wall mounting, wall mount |
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polystyrene |
| Type of enclosure | for modular components |
| Version | with metric knockouts |
| Dimension Y | 190mm |
| Dimension X | 150mm |
| Dimension Z | 125mm |
| Kit contents | DIN rail, screw terminals |
| Cover colour | transparent |
| Number of modules | 3 |
| Mechanical impact resistance | IK06 |
| Number of rows | 1 |