Enclosure: junction box; X: 241mm; Y: 191mm; Z: 125mm; polycarbonate
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDB 09 PC
Tootja: OBO BETTERMANN
Tootja tootekood: SDB 09 PC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: junction box; X: 241mm; Y: 191mm; Z: 125mm; polycarbonate
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | junction box |
| Dimension Y | 191mm |
| Dimension X | 241mm |
| Dimension Z | 125mm |
| Kit contents | DIN rail, screw terminals |
| Cover colour | transparent |
| Mechanical impact resistance | IK07 |