Tootekood: SDR0604-3R3ML
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SDR0604-3R3ML
  • Q factor
  • Coil resistance
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 3.3uH; 2A; ±20%; Q: 22; Ø: 5.8mm; H: 4.8mm; 70mΩ
Mounting SMD
Tolerance ±20%
Height 4.8mm
Operating current 2A
Diameter 5.8mm
Inductance 3.3µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 60MHz
Q factor 22
Coil resistance 70mΩ