Tootekood: SDR1006-100ML
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SDR1006-100ML
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; 2.6A; ±20%; Q: 30; Ø: 10mm; H: 6mm; 60mΩ
Mounting SMD
Tolerance ±20%
Height 6mm
Operating current 2.6A
Diameter 10mm
Inductance 10µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 21MHz
Q factor 30
Coil resistance 60mΩ