Tootekood: SDR1006-180ML
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SDR1006-180ML
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 18uH; 1.5A; ±20%; Q: 30; Ø: 10mm; H: 6mm; 90mΩ
Mounting SMD
Tolerance ±20%
Height 6mm
Operating current 1.5A
Diameter 10mm
Inductance 18µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 15MHz
Q factor 30
Coil resistance 90mΩ