Tootekood: SDR1006-470KL
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SDR1006-470KL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 47uH; 1.25A; ±10%; Q: 20; Ø: 10mm; H: 6mm; 170mΩ
Mounting SMD
Tolerance ±10%
Height 6mm
Operating current 1.25A
Diameter 10mm
Inductance 47µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 8MHz
Q factor 20
Coil resistance 170mΩ