Tootekood: SDR1006-4R7ML
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SDR1006-4R7ML
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; 4A; ±20%; Q: 33; Ø: 10mm; H: 6mm; 36mΩ
Mounting SMD
Tolerance ±20%
Height 6mm
Operating current 4A
Diameter 10mm
Inductance 4.7µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 40MHz
Q factor 33
Coil resistance 36mΩ