Tootekood: SDR1806-101KL
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SDR1806-101KL
  • Operating current
  • Diameter
  • Resonant frequency
  • Q factor
  • Coil resistance
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.7 A, Unshielded, 3.2 A, SDR1806 Series, 18.3mm x 14mm x 6.6mm
Mounting SMD
Tolerance ±10%
Height 6mm
Operating current 1.7A
Diameter 18mm
Inductance 100µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 7MHz
Q factor 25
Coil resistance 190mΩ