Timer; 0,1s÷6h; MOSFET; Number of operation modes: 4; -20÷80°C; 4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SDT-0424B
Tootja: ELCO SRL
Tootja tootekood: SDT-0424B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,1s÷6h; MOSFET; Number of operation modes: 4; -20÷80°C; 4A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Switched voltage | 0...35V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Switching method | instantaneous switching |
| Counter operation modes | cyclical operation (starting on), delayed pulses generation 0,5s, delayed switching on, timed pulse triggered by rising edge |
| number of operation modes | 4 |